Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Вхід в будівлю для осіб з інвалідністю та іншими маломобільними групами населення
Відповідальною особою за організацію доступу до правосуддя в Хотинському суді Чернівецької області осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення призначено заступника керівника апарату суду Гаврилюк Людмилу Василівну.
Контакти:
Телефон (03731) 2-15-73
Електронна пошта inbox@ht.cv.court.gov.ua
Рекомендації щодо правил поведінки відповідальних осіб з особами з інвалідністю та іншими маломобільними групами населення
У випадках звернення до Хотинського суду Чернівецької області осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, особа відповідальна за організацію доступу до правосуддя повинна бути ознайомлена з правила спілкування з даними відвідувачами.
(Матеріал використаний з розділу «Етика спілкування» Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна асамблея людей з інвалідністю України»: http://naiu.org.ua/useful/etika-spilkuvannya/)
З питань, що стосуються людини з інвалідністю, важливо завжди пам’ятати, що потрібно звертатись безпосередньо до цієї людини, а не до супроводжуючої її особи.
НАЙГОЛОВНІШЕ: не стороніться людей з інвалідністю. Якщо Ви готові вести себе з ними з повагою й розумінням, вони не образяться, якщо Ви помилитесь.
Рекомендації із супроводу та взаємодії з людиною з інвалідністю
Загальні положення
Людина з порушенням зору, або незряча людина
Особи, які користуються кріслом колісним
Особи з порушеннями слуху, або глуха людина
Особи з затримкою розумового розвитку
Фотозвіт щодо доступності приміщення суду
ЗАТВЕРДЖЕНО Керівник апарату Хотинського районного суду Чернівецької області підпис _____ В.Д. Костенчук
ПРАВИЛА доступу до приміщення Хотинського районного суду Чернівецької області, осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення
1.1. Правила доступу до приміщення Хотинського районного суду осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інш их маломобільних груп населення (далі - Правила) розроблені з метою забезпечення права громадян на доступ до правосуддя, гарантування права на судовий захист, забезпечення безпереш кодного доступу до приміщення суду, зручності та комфортності перебування в суді осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення. 1.2. Цими правилами визначається порядок доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення до приміщення суду для можливості вільно подати до канцелярії суду документи чи їх отримати, зустрітися з посадовими особами суду. 1.3. Правила розміщуються на стенді в приміщенні суду та оприлюднюються на офіційному веб-сайті суду.
2.1. Вхід до приміщення суду обладнаний пандусом і кнопкою виклику, промарковані перші та останні сходинки при вході до суду фарбою жовтого кольору. Кнопка виклику встановлена біля пандуса та з’єднана з кабінетом заступника керівника апарату суду на випадок надання сторонньої допомоги особам з обмеженими фізичними можливостями, громадянам похилого віку, інших маломобільним групам населення. 2.2. Після надходження звукового сигналу (виклику), відповідальна особа суду за якою закріплено обов’язки щодо маломобільних груп населення, судовий розпорядник, з’ясовують причину звернення даної особи до суду. У разі, якщо особа звертається до суду з метою подати документи для звернення до суду або отримати інформацію та необхідні документи в канцелярії суду, відповідальна особа суду, судовий розпорядник повідомляє про це відповідальних працівників канцелярії суду. Працівники канцелярії суду зобов’язані невідкладно забезпечити особам з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення першочерговий доступ до запитуваної ними інформації чи документів. В тому випадку, якщо особа звертається до суду з метою участі в судовому засіданні, судовий розпорядник повідомляє про це суддю, в проваджені якого перебуває справа та секретаря судового засіданння. 2.3. Розгляд справ за участю осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення відбувається у залі судових засідань. 2.4. Консультативна допомога щодо напрямків руху, забезпечення супроводу осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення до приміщення суду та при потребі надання фізичної допомоги покладається на судового розпорядника.
3.1. Підтримання пандусів та площадок перед ними в належному стані (очищення від сміття, снігу, тощо) покладається на технічний персонал. 3.2. Контроль за тим, щоб шляхи евакуації були вільними від предметів, які перешкоджають руху вказаних осіб покладається на судового розпорядника. 3.3. Працівники апарату суду ознайомлюються з цими правилами під розписку. 3.4. Контроль за додержанням Правил покладається на керівника апарату суду. 3.5. За невиконання вимог Правил працівники апарату суду несуть дисциплінарну відповідальність.
|