Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Суд виніс виправдувальний вирок
У вересні 2017 року до суду надійшли матеріали кримінального провадження щодо обвинуваченого Б. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 27 ч.2 ст. 15 ч. 1 ст. 369 ч. 1 ст. 190 КК України.
Органом досудового розслідування Б. обвинувачується в підбурюванні до закінченого замаху на надання службовій особі неправомірної вигоди за вчинення службовою особою в інтересах третьої особи дій з використанням наданого їй службового становища, а також у шахрайстві, тобто у заволодінні чужим майном шляхом обману та зловживання довірою.
Допитаний в судовому засіданні обвинувачений Б. свою провину у вчиненому не визнав і щодо зміненого обвинувачення 22.05.2019 р. пояснив суду, що в серпні 2016 року до нього зателефонував знайомий і попросив, щоб Б. допоміг К. з оформленням документів щодо здійснення будівництва, а також на початку січня 2017 року мав зустріч з К. під час якої пояснював йому варіанти щодо початку будівництва кафе та узаконення такого будівництва. Обвинувачення щодо шахрайства йому є незрозумілим.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.373 КПК України в разі, якщо встановлена відсутність в діянні складу кримінального правопорушення, суд зобов'язаний ухвалити виправдувальний вирок.
Здійснивши судовий розгляд даного кримінального провадження відповідно до вимог ч. 6 ст. 22, ч. 3 ст. 26, ч. 1 ст. 337 КПК України, оцінивши досліджені у справі докази з точки зору належності, допустимості та достовірності, а сукупність зібраних доказів з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення, суд дійшов висновку, що надані стороною обвинувачення докази, не доводять наявності в діях обвинуваченого складу кримінальних правопорушень, кваліфікація яких наведена у обвинувальному акті. Таким чином, суд дійшов висновку, що стороною обвинувачення не доведено поза розумним сумнівом винуватість Б. у вчиненні інкримінованих йому кримінальних правопорушень, як наслідок, відповідно до ч. 1 ст. 373 КПК України Б. слід виправдати.
Вирок не набрав законної сили і може бути оскаржений до апеляційного суду.
Прес-служба Хотинського районного суду