Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Особа1 звернулась з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Хотинському районі Чернівецької області, управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області про визнання нечинним рішення комісії, визнання неправомірними дій та зобов’язання вчинити дії. Водночас управлінням Пенсійного фонду України в Хотинському районі Чернівецькій області подано клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції в приміщенні у Хотинському районному судді Чернівецької області.
Колегія суддів ВААС, а саме: головуюча суддя Біла Л.М., судді Гонтарук В.М. та Матохнюк Д.Б, дослідивши матеріали справи, керуючись ст. 122-1 КАС України та враховуючи територіальну віддаленість сторони по справі (м. Хотин, Чернівецька обл.) від місця проведення судового засідання (м. Вінниця), а також те, що прибуття до суду учасників судового процесу потребує витрачання значних коштів, ухвалила рішення про задоволення клопотання. Справу призначено до апеляційного розгляду у судовому засіданні в режимі відеоконференції на 19 червня 2014 року о 10 год. 05 хв.
В ході судового засідання було забезпечено належну якість зображення та звуку. Учасникам судового процесу була надана можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов'язки, передбачені Кодексом адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. 5 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом. Обов’язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Встановлені технічні засоби дозволяють здійснювати відеозапис ходу і результатів процесуальних дій, які проводяться у режимі відеоконференції під час судового засідання (кримінального провадження), у відповідності до положень Цивільного процесуального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно ст. 122-1 КАС України суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, іншого учасника адміністративного процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь.
Питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п'ять днів до дня проведення такого судового засідання. Ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання, оскарженню не підлягає.
Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції негайно надсилається до суду, який зобов'язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.