Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Знайомство школярів із засадами організації роботи Хотинського районного суду Чернівецької області та працівниками апарату суду |
|||
17.05.2019 року Хотинський районний суд Чернівецької області відвідали учні 7-х класів «Хотинської гімназії» з метою підвищення рівня правової культури та освіти.
Гостей зустріли суддя-спікер Гураль Лілія Леонідівна та секретарі судового засідання Рижак П.С., Боднарюк В.І. та інші працівники апарату суду. На початку зустрічі вони зробили оглядову екскурсію приміщенням суду та коротко розповіли про основну діяльність судочинства. Продовжили зустріч в залі судового засідання. Суддя- спікер Гураль Л.Л. розповіла про роботу Хотинського районного суду та судової системи загалом, яким чином здійснюється судочинство, що суддя-спікер забезпечує ефективну систему взаємодії суду, засобів масової інформації (ЗМІ) та громадських організацій, а також висвітлює офіційну позицію від імені Хотинського районного суду стосовно ухвалених судових рішень суду та подій, що відбуваються в суді. | |
Суддя здійснює судочинство . Присяжні – це громадяни, які беруть участь у здійсненні правосуддя.
Також хто такий помічник судді? В суді працює три помічники суддів – Саранчук Л.Д., Рижак О.В., Бучинський О.С.. Помічник судді забезпечує підготовку та оргпнізаційне забезпечення судового процессу.Це так би мовити права рука судді. Помічник виконує левову долю роботи за дорученням судді, а саме готує проекти процесуальних документів, здійснює підбір судової практики, координує роботу секретаря судового засідання, а за відсутнсті останнього – може виконувати його повноваження.
Хто такий секретар судового засідання? Секретар судового засідання це особа, яка відповідає за організаційні питання розгляду справи, а саме здійснює виклики осіб до суду, перевіряє хто зявився, здійснює повне фіксування судового процессу, веде протокол судового засідання та оформляє матеріали справи.
Хто такий судовий розпорядник? Це особа, яка відповідає за порядок в судовому засіданні, оголошує про вхід і вихід суду із зали судового засідання та пропонує всім присутнім встати, також передає суду документи та запрошує до зали свідків та про інші посади працівників суду.
Дітям із захопленням слухали про атрибути давньогрецької богині правосуддя Феміди. Феміда – богиня права й законного порядку у Стародавній Греції. За легендою, вона перша дружина Зевса, за допомогою якої він здійснював правосуддя. Головними атрибутами Феміди є меч і терези. Римляни додали до своєї «юридичної» богині повязку на очі – так відбулося змішання образів давньогрецької Феміди і римської Юстиції. Таким чином, атрибутами богині правосуддя Феміди є терези, меч, повязка на очах. Терези- стародавній символ міри та справедливості.На терезах правосуддя зважуються добро і зло, вина і невинуватість.Згідно міфології саме терези демонструють, наскільки людина завинила і яке покарання за це на неї чекає. Меч –символ духовної сили, в руках Феміди він символ відплати. Меч богині-двосічний, оскільки закон не тільки карає, але й попереджає. Пов,язка на очах богині символізує неупередженість. Правосуддя не бачить майнових, соціальних, релігійних чи національних відмінностей між людьми, а лише дослухається до фактів і правди. Перед законом усі однакові. Молоток судді –найдавніший символ судової влади, що символізує акт правосуддя в судовому засіданні. Суддя застосовує молоток для наведення порядку в залі засідань. А останнім ударом молотка оголошує завершення судового процессу, ставлячи остаточну крапку. Офіційно судовий молоток не є символом судової влади. |
Суддя – спікер Гураль Л.Л. розповіла, що згідно Закону України «Про судоустрій і статус суддів» ( ст.16. Символи судової влади. Символами судової влади є державні символи України – Державний Герб України і Державний Прапор України.
Було проведено брейн-ринг «Суд – невід,ємний атрибут демократичної держави». |
Мета: формувати розуміння ролі судової влади в демократичному суспільстві; виховувати повагу до судової влади України, розуміння обовязковості судових рішень та важливості їх неухильного викнання; розширити знання учнів про судову владу в Україні та її діяльність. |
Школярі брали активну участь у брейн-рингу.Три команди були нагороджені грамотами. | |
Діти мали змогу відчути себе суддею, приміряти мантію та посидіти за місцем судді в залі судового засідання. |
|
Школярі отримали нові знання стосовно судової системи, професій, які задіяні у даній сфері, змогу сформувати свою правосвідомість.
Суддя- спікер Гураль Л.Л. побажала школярам досягнення високих результатів у навчанні та завжди бути активними у громадському житті. Вчитися, щоб знати, діяти і жити. Будьте щасливими, досягнення мети у житті! Успіхів у праці та навчанні. І не забувайте, що суд – невід,ємний атрибут демократичної держави.
Прес-служба Хотинського районного суду Чернівецької області